Pielęgnacja przedłużanych włosów Warszawa

MR Hairline Studio

  /  Porady   /  Pielęgnacja włosów przedłużanych i zagęszczonych
i

Pielęgnacja włosów przedłużanych i zagęszczonych

5
(222)

Pierwsze mycie włosów po zabiegu przedłużania lub zagęszczania można wykonać po upływie 48h godzin. Zalecam, aby włosy przedłużone myć średnio co 1-3 dni – wyłącznie w pozycji pionowej. Warto stosować specjalne szampony, odżywki i maski fryzjerskie przeznaczone do włosów przedłużonych, aby przedłużyć ich żywotność. Jeśli jesteś zainteresowana – przygotuje dla Ciebie indywidualny plan pielęgnacji biorąc pod uwagę stan Twojej skóry i włosów.

Pielęgnacja włosów przedłużanych i zagęszczanych nie wymaga dużo wysiłku, jednak warto abyś pamiętała o kilku złotych zasadach, które pozwolą Ci cieszyć się nowymi włosami dłużej.

  1. Włosy rozczesuj od razu po myciu na mokro. Nie zapominaj o utrzymywaniu włosów w pozycji pionowej, na każdym etapie ich pielęgnacji. Nie czochraj włosów i nie trzymaj ich zbyt długo w ręczniku. Zacznij rozczesywać włosy powoli od dolnych końcówek, stopniowo przesuwając się ku górze. Możesz lekko przytrzymywać włosy u nasady. Włosy czesz specjalną szczotką, która wyczesuje przestrzenie międzyzgrzewowe. Rób to delikatnie i z wyczuciem.
  2. Nie myj włosów zbyt często. Wskazana częstotliwość: 3 razy w tygodniu. Podczas mycia nie wykonuj okrężnych ruchów, tylko rozczesuj je palcami. Przedłużonych włosów nie trzeba szorować – wystarczy, że dokładnie i delikatnie spłukasz pianę.
  3. Po przedłużaniu powinnaś używać szamponów i masek fryzjerskich, o jak najbardziej naturalnych składach i specjalnie przeznaczonych do włosów przedłużanych.
  4. Jeśli stylizujesz włosy ciepłem – bądź ostrożna i nie kieruj strumienia powietrza bezpośrednio na łączenia pasm. Zalecam stosować niższe bądź średnie temperatury. Przy suszeniu suszarką wysusz włosy do końca, szczególnie w okolicach łączeń.
  5. Nigdy nie szarp ani nie ciągnij włosów. Produkty pielęgnacyjne (np. naturalne olejki, maski, odżywki) nakładaj tylko od połowy długości do końcówek.
  6. Wieczorem zawsze delikatnie rozczesuj włosy i następnie zwiąż je w luźny kucyk albo warkocz do snu. Dzięki temu włosy nie będą się plątać.
  7. Jeśli uprawiasz sporty np. pływasz w basenie – zwiąż włosy w warkocz. Po kąpieli w basenie (chlorowanej wodzie) czy też w morzu zawsze umyj dokładnie włosy.
  8. Zalecam abyś raz miesiącu przeczesywała dokładnie włosy separując pasemka i skontrowała miejsca łączeń. Można zrobić to na miejscu w moim salonie.

Włosy przedłużane naturalne można oczywiście farbować, ale wskazane jest doświadczenie i użycie odpowiednich preparatów. Najlepszym sposobem odświeżenia fryzury jest farbowanie wyłącznie korony głowy lub samych odrostów. Nie zalecam rozjaśniać włosów przedłużanych, a jeśli chcesz farbować – zrób to pomiędzy podciągnięciem włosów.

Warto podkreślić, że na włosach przedłużanych można wykonywać wszelkie zabiegi stylizacyjne! Możesz je śmiało układać w koki, kucyki czy kręcić oraz prostować na średnich lub niskich temperaturach.

Jak oceniasz tą usługę?

Kliknij w gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 222

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która nas oceni.